I Podlaski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Podlasia

wpis w: Aktualnosci1 | 0
Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza na festiwal, który zaplanowano 11 września 2022 r. z udziałem i na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Wydarzenie będzie realizowane przy współpracy z Polskim Radiem Białystok.
Sery oraz owoce leśne leżą na drewnianym stole

Smaki Podlasia” wpisały się już w kalendarz imprez na terenie województwa podlaskiego. Tegoroczna edycja będzie jednak miała wyjątkowy charakter. Głównym celem przedsięwzięcia jest skrócenie drogi produktów od pola do stołu, wsparcie lokalnych producentów i rolników zarejestrowanych w bazie produkty.podlaskie.eu prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego – inicjatywę Samorządu Województwa Podlaskiego. W ramach pakietu uchwał przyjętych 18 sierpnia 2022 r. przewidziano rozliczne konkursy – zarówno dla kół gospodyń wiejskich, jak i producentów.

Podczas trwania festiwalu – bezpłatnego dla publiczności – będzie można poznać tradycje i zwyczaje związane z produkcją poszczególnych tradycyjnych produktów regionalnych, jak też ludowej kultury w formie występów zespołów folklorystycznych oraz upowszechniania wiedzy o tradycyjnym stroju podlaskim. Planowane są też stoiska podlaskich producentów oraz twórców rękodzieła. Organizatorzy przewidzieli rozliczne atrakcje, a największą z nich będzie możliwość zakupu produktów lokalnych bezpośrednio od producenta.

Tutaj znajdują się bardziej szczegółowe informacje.

źródło: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
oprac.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Paweł Krukowski

Plakat A1 pop3 kopiagggg.jpg