Bezpieczne gospodarstwo rolne- konkurs rozstrzygnięty

wpis w: Aktualnosci1 | 0

18 lipca 2019 r. w Sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” i uroczyste wręczenie nagród. Do konkursu zgłosiło się 61 gospodarstw z województwa podlaskiego, z czego do finału przeszło 9.

Głównymi organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Jest on jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. W konkursie poddaje się gospodarstwo profesjonalnej ocenie pod kątem bezpieczeństwa pracy, co w efekcie powinno przekładać się na komfortową i bezpieczną pracę w gospodarstwach rolnych.

Laureaci etapu wojewódzkiego XVII edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”:

  • I miejsce przyznano Państwu Ewelinie i Tomaszowi Dąbrowskim, z miejscowości Kalinowo-Czosnowo, gm. Wysokie Mazowieckie.
  • II miejsce przyznano Państwu Anecie i Adamowi Gąsowskim, z miejscowości Łapy Korczaki, gm. Łapy.
  • III miejsce przyznano Państwu Dorocie i Leszkowi Gosk, z miejscowości Głodowo Dąb, gm. Kołaki Kościelne.

Ponadto wyróżniono gospodarstwa:

  • Pana Janusza Grochowskiego, z miejscowości Kamińskie Wiktory, gm. Poświętne;
  • Państwa Ewy i Grzegorza Czarnieckim, z miejscowości Nowy Dwór, gm. Bakałarzewo;
  • Państwa Elżbiety Piotra Stępkowskim, z miejscowości Krynki Sobole, gm. Grodzisk;
  • Państwa Beaty i Radosława Mioduszewskich, z miejscowości Lutostań, gm. Łomża;
  • Państwa Iliany i Adama Rółkowskich, z miejscowości Żarnowo Trzecie, gm. Augustów;
  • Państwa Janiny i Tomasza Orłowskich, z miejscowości Fiedorowizna, gm. Sztabin.

W uroczystości finału wojewódzkiego wzięli udział uczestnicy i laureaci konkursu, przedstawiciele administracji rządowej, samorządu różnych szczebli, służb mundurowych, instytucji i firm z branży rolniczej. Wicemarszałek Województwo Podlaskiego Stanisław Derehajło pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu i życzył wszystkim bezpiecznych prac w gospodarstwach.

               Podlaska Izba Rolnicza ufundowała laureatom 3 miejsca nagrodę, która wręczyli Jolanta Wielgat oraz Witold Grunwald- Członkowie Zarządu PIR.

Julita Warszycka

PIR Porosły