XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Dni z Doradztwem Rolniczym

wpis w: Aktualnosci1 | 0

W Szepietowie w dniach 29-30.06.2019 r. odbyła się już XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Dni z Doradztwem Rolniczym. Szepietowo jak co roku przyciągnęło tłumy zwiedzających,  wielu gości oraz kilkuset wystawców . W wydarzeniu uczestniczą tez liczni przedstawiciele władz centralnych i regionalnych, liczni samorządowcy oraz pracownicy instytucji i organizacji działających na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich. Zwiedzający mogli również uczestniczyć po raz siódmy w Ogólnopolskiej Wystawie Królików Rasowych. Kilka dni przed wystawą ruszyła także VI edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców, którzy mogli zaprezentować się razem ze swoimi „pupilami” na wystawie głównej.

Podczas wystawy można było podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych  i mięsnych, koni owiec, drobiu i królików oraz kóz wśród nich m.in. około 200 krów i jałowic różnych ras oraz ponad 500 sztuk królików. Na zakończenie najlepsze okazy krów i jałowic uzyskały tytuły superczempionów, czempionów i wiceczempionów.

W sumie na powierzchni kilkunastu hektarów Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie swoją ofertę zaprezentowało blisko 400 wystawców zwierząt oraz producentów sprzętu rolniczego. Podlaska Izba Rolnicza również miała tam swoje stoisko na którym  pracownicy oraz delegaci PIR rozdawali prasę rolniczą oraz informowali m.in. o zbliżających się wyborach do izb rolniczych.