„Agro na obcasach” w Białymstoku

wpis w: Aktualnosci1 | 0

5 października 2017 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się niecodzienne wydarzenie pod nazwą „Agro na obcasach”. Jego organizatorami byli Podlaska Izba Rolnicza i Bank BGŻ BNP Paribas, a adresatkami  kobiety pracujące w gospodarstwach rolnych oraz w otoczeniu rolnictwa.

„Agro na obcasach” jest ukłonem w kierunku aktywnych kobiet, które mimo wielu obowiązków związanych z pracą ,organizacją życia rodzinnego, znajdują czas na działalność społeczną, kulturową i co pokazała zorganizowana impreza, także na wspólną zabawę.

Kobiety są często inicjatorkami zmian w gospodarstwach, co udowodniły uczestniczki konkursu zorganizowanego przez Podlaską Izbę Rolniczą pn. „Rolniczki motorem innowacyjności w polskich gospodarstwach”. Celem konkursu była promocja roli, jaką odgrywają kobiety na obszarach wiejskich i identyfikacja innowacyjnych działań przez nie podejmowanych – zarówno w  zakresie technologii, sprzedaży, ale również przekazywania wiedzy. Była to pierwsza edycja konkursu, do którego swoje projekty mogły zgłaszać pełnoletnie panie prowadzące lub współprowadzące gospodarstwo rolne na terenie województwa podlaskiego. Laureatka etapu wojewódzkiego przechodzi do etapu krajowego, zaś Panie, które zajmą trzy pierwsze miejsca w konkursie ogólnopolskim zgłoszone zostaną do konkursu organizowanego przez Komisję Kobiet Copa w Brukseli.

Do konkursu zgłosiło się 9 odważnych Pań, spośród których jury wyłoniło laureatki, a wręczenie nagród miało miejsce właśnie podczas „Agro na obcasach”. Nagrody w konkursie ufundowali Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaska Izba Rolnicza, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, oraz Prosperita Sp. z o.o.

Organizatorom udało się zgromadzić w Operze, ponad 800 kobiet z terenu całego województwa podlaskiego i zachęcić do udziału w „Agro na obcasach”, podczas którego uczestniczki mogły skosztować potraw z mięsa wołowego, dowiedzieć się o walorach zdrowotnych i kulinarnych  wołowiny, wziąć udział w konkursach  i wygrać cenne nagrody, a to wszystko w ramach Pikniku wołowego, sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Spotkanie obfitowało w atrakcje, wśród których największą był  koncert Damiana Aleksandra i Ewy Prus pt. „Kobieta, to brzmi dumnie! Najpiękniejsze melodie o miłości z repertuaru rozrywkowego i musicalu”. Panie dały się porwać muzyce i włączyć we wspólne śpiewanie. Wierzymy, że to wydarzenie pozostanie na długo w ich pamięci. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy do kontaktu z Podlaską Izbą Rolniczą.

 

Barbara Laskowska

PIR Porosły