Dożynki Gminne w Klukowie oraz III Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Delegaci Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Wysokiem Mazowieckiem Pan Andrzej Lubowicki i Pan Kamil Uchan na zaproszenie Wójta Gminy Klukowo Pana Piotra Uszyńskiego wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Klukowie.

Dożynki rozpoczęła  msza św. w kościele parafialnym. Po niej władze gminy, zaproszeni goście oraz miłośnicy koni i jeździectwa udali się korowodem powozów i bryczek na plac obok stacji paliw, gdzie zorganizowano III Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach pod czujnym okiem sędziego międzynarodowego, pani Elwiry Jakubiak. Dodatkową atrakcją był popisy kaskaderskie w wykonaniu Pań Elwiry i Mileny Jakubiak ze stadniny koni „Forteca” w Piątnicy.  Delegaci Rady Powiatowej PIR wręczyli uczestnikom pamiątkowe statuetki, a Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Klukowie Panu Leszkowi Kolińskiemu puchar za kultywowanie tradycji ludowych Podlasia.

 

Po zawodach udano się uroczystym przejazdem przez Klukowo na plac za budynkiem Urzędu Gminy na festyn dożynkowy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński oraz Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Pan Bogdan Zieliński.

 

Zebranych gości powitał Wójt Gminy Klukowo Pan Piotr Uszyński. Podziękował także rolnikom za ich trud i pracę oraz. Następnie przyjął dożynkowy bochen chleba z rąk starostów dożynek. Starostowie podzielili się tradycyjnie chlebem z gośćmi.