prosperita-sklep

Pierwsze półkolonie z Podlaską Izbą Rolniczą na terenie powiatu kolneńskiego

1 sierpnia zakończyły się półkolonie letnie dla dzieci rolników z dofinansowaniem z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem.

Czytaj więcej...

Delegaci Rady Powiatowej w Kolnie a Natura 2000

Delegaci Rady Powiatowej PIR w Kolnie zaangażowali się w prace nad tworzeniem projektów Planów Zadań Ochronnych dla obszaru NATURA 2000 obejmujących powiat kolneński.

Czytaj więcej...

Młodzież z powiatu kolneńskiego wyjechała na kolonie

28 lipca br. ostatnia grupa młodzieży wyjechała na kolonie organizowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych za pośrednictwem Podlaskiej Izby Rolniczej Biura Powiatowego w Kolnie.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Rady Powiatowej w Kolnie

14. lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem odbyło się wspólne posiedzenie delegatów Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Kolnie z radnymi i sołtysami z terenu Gminy Kolno. W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Bogumiła Roszczyk- Parzych - Dyrektor Biura PIR, Tadeusz Klama - Wójt Gminy Kolno, Antoni Orłowski - Zastępca Kierownika ARiMR BP w Kolnie oraz Grzegorz Gawrych - Naczelnik Wydziału Rejestracji Zwierząt ARiMR BP w Kolnie, Waldemar Lipka - Przedstawiciel PIORIN Kolno, Jerzy Chaberek. - Kierownik KRUS PT w Kolnie.

Czytaj więcej...

Konferencja pt. „Nowe perspektywy rozwoju rolnictwa w latach 2014 – 2020”

Technikum Rolnicze dla Dorosłych w Grabowie wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatowej oraz Podlaską Izbą Rolniczą Biurem Powiatowym w Kolnie zorganizowało 5 marca b.r konferencję pt. „Nowe perspektywy rozwoju rolnictwa w latach 2014 – 2020". W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem, uczniowie oraz rolnicy w terenu powiatu kolneńskiego.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenie dla rolników na kat. C ruszyło w Kolnie

Dnia 19.01.2014r. w Kolnie rozpoczęło się szkolenie na kierowcę samochodu ciężarowego kat. C. Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Nowe umiejętności – sposobem na sukces i szansą na lepsze jutro – II edycja"

Czytaj więcej...

RADA POWIATOWA W KOLNIE PODSUMOWAŁA 2013 ROK

W dniu 18.12.2013r. w Kolnie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Kolnie. Wzięli w nim udział delegaci oraz zaproszeni goście w składzie:

Czytaj więcej...

Przewodniczący Rady Powiatowej w Kolnie w sprawie przywrócenia uboju rytualnego

W dniach 15.10.2013 r. w Stawiskach i 22.10.2013r. w Grabowie odbyły się spotkania informacyjne zorganizowane przez Placówkę Terenową KRUS w Kolnie dla sołtysów z terenu gmin Stawiski i Grabowo w których wziął udział Jan Zelkowski - Przewodniczący Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Kolnie.

Czytaj więcej...