Wspólne posiedzenie Podlaskiej Izby Rolniczej Rady Powiatowej Bielsku Podlaskim i Rady Powiatowej w Hajnówce

21 lipca 2023r. w Centrum Wystawowe firmy PRONAR odbyło się  wspólne posiedzenie Podlaskiej Izby Rolniczej Rady Powiatowej Bielsku Podlaskim i Rady Powiatowej w Hajnówce.

W obradach uczestniczył prezes PIR Pan Grzegorz Leszczyński I poseł na sejm Pan  Stefan Krajewski- członek Komisji Rolnictwa, przewodniczący Maciej Bobel i Piotr Stocki wraz z delegatami .

         Grzegorz Leszczyński dziękował na wstępie wszystkim zgromadzonym za przybycie , za udział i działalność w dobiegającej VI kadencji wszystkim delegatom i przewodniczącym. Prezes poruszył ciężkie lata w rolnictwie w ostatnim czasie spowodowane wybuchem wojny na Ukrainie, o narastającym niepokoju społecznym wśród rolników, dbaniu o ich dobre imię. Poruszał temat kredytów preferencyjnych niskoprocentowych dla rolników , omawiał protest rolników w Brukseli. Przedstawił  działalność PIR  i nowe perspektywy na kolejne lata.

Poseł Stefan Krajewski  omawiał kwestię związane z produkcją żywności, cenami na rynku skupu jak i zbytu zbóż, owoców. Wspominał o braku stabilizacji cen mleka ,uproszczeń naborów i instrukcji składania wniosków na realizacje ogłaszanych programów .Dziękował również za zaangażowanie  Podlaskiej Izby Rolniczej w rozwój polskiego rolnictwa.

Kolejnym punktem posiedzenia było zwiedzanie fabryki i maszyn  firmy „PRONAR”.