Wspólne posiedzenie Rad z powiatów kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego

W dniu 7 października 2019 roku w Wiźnie odbyło się wspólne posiedzenie Rad z powiatów kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli delegaci oraz zaproszeni goście, w tym: Poseł Kazimierz Gwiazdowski, Poseł Bernadeta Krynicka, Poseł Lech Antoni Kołakowski, Grzegorz Leszczyński – Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej, Stefan Krajewski – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Wiesław Grzymała – Dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR, Marek Rutkowski – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Irena Michalik – Kierownik PT KRUS w Łomży, Anna Borkowska – Prezes Prosperita Sp. z o.o.


Na początku spotkania Pan Rafał Stypułkowski przeprowadził szkolenie na temat możliwości stosowania produktów firmy Greenland w gospodarstwach rolnych.
Natomiast podczas wystąpień zaproszonych gości poruszane były między innymi tematy związane z koniecznością zwiększenia kompetencji Izb Rolniczych, podejmowaniu działań promocyjnych oraz wspierania rodzimej produkcji, koniczności inwestowania w lokalne przetwórnie, uruchomionymi środkami finansowymi na małą retencję. Analizowano również problemy rolników w związku z wystąpieniem ASF, ale też strat rolników w związku z importem produktów i surowców z innych krajów. Kłopot dla rolników stanowi również ustawa o BDO, o czym również rozmawiano na spotkaniu.