W dniu 9 września 2025 r. odbyło się posiedzenie Komisji ds. produkcji roślinnej i zwierzęcej Podlaskiej Izby Rolniczej z udziałem Wicewojewody Podlaskiego Michała Gąsowskiego, Tomasza Godlewskiego przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Marty Aleksiejczuk-Szotko kierownik ARiMR, Pawła Malewskiego kierownika PIORIN, Jerzego Leszczyńskiego Zastępcy dyrektora PODR w Szepietowie oraz przedstawicieli RDOŚ Iwony Nalewajek, Beaty Bezubik oraz Gabrieli Putkowskiej z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego .
Główne tematy posiedzenia:
– sytuacja na rynku zbóż,
– klęski żywiołowe, w tym susza,
– ochrona produkcji rolniczej,
– rolnictwo 4.0,
– budżet krajowy na rolnictwo,
– budowa progu piętrzącego w Rzędzianach.








