Posiedzenie Komisji ds. produkcji roślinnej i zwierzęcej Podlaskiej Izby Rolniczej

wpis w: Aktualnosci2 | 0

W dniu 9 września 2025 r. odbyło się posiedzenie Komisji ds. produkcji roślinnej i zwierzęcej Podlaskiej Izby Rolniczej z udziałem Wicewojewody Podlaskiego Michała Gąsowskiego, Tomasza Godlewskiego przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Marty Aleksiejczuk-Szotko kierownik ARiMR, Pawła Malewskiego kierownika PIORIN, Jerzego Leszczyńskiego Zastępcy dyrektora PODR w Szepietowie oraz przedstawicieli RDOŚ Iwony Nalewajek, Beaty Bezubik oraz Gabrieli Putkowskiej z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego .

Główne tematy posiedzenia:

– sytuacja na rynku zbóż,

– klęski żywiołowe, w tym susza,

– ochrona produkcji rolniczej,

– rolnictwo 4.0,

– budżet krajowy na rolnictwo,

– budowa progu piętrzącego w Rzędzianach.