Podlaska Izba Rolnicza w dniu 29 sierpnia 2025 r. wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezydenta RP, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Przewodniczącego Senackiej Komisji Rolnictwa oraz wszystkich członków Sejmowej Komisji Rolnictwa z podziękowaniami za wprowadzenie Ustawy o przechowywaniu nawozów naturalnych oraz apelem o zwolnienie rolników utrzymujących zwierzęta na głębokiej ściółce z obowiązku posiadania szczelnej płyty obornikowej. Izba podkreśla, że takie rozwiązanie uwzględni specyfikę gospodarstw i jednocześnie zachowa wysokie standardy ochrony środowiska.