XIII Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej 20-21.06.2023r.

wpis w: Aktualnosci1 | 0

W dniach 20-21 czerwca br. dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu Firmy Pronar Pana Sergiusza Martyniuka w siedzibie firmy odbyło się XIII Walne Zgromadzenie Podlaskiej Izby Rolniczej. Było to ostanie posiedzenie w VI kadencji.

W spotkaniu wzięło udział 20 delegatów, Dyrektor Biura Pani Barbara Ewa Laskowska, Zastępca Dyrektora Biura Agnieszka Artemiuk oraz zaproszeni goście:  Poseł RP Stefan Krajewski, Sergiusz Martyniuk – Prezes Zarządu Firmy Pronar, Przedstawiciele Litewskiej Izby Rolniczej: Gerb. Arunas Svitojus, Sigitas Dimitas, Paulius Svitojus, Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska – Wojciech Iwańczuk, Agnieszka Zieziula – Dyrektor TUW oraz Mirosław Borowski Wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Podczas obrad Prezes przedstawił w formie prezentacji sprawozdanie z działalności statutowej Podlaskiej Izby Rolniczej za II kwartał 2023r. Przyjęte zostały również uchwały w sprawie powołania Komisji Wojewódzkiej do przeprowadzenia wyborów do Rad Powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej oraz w sprawie rekompensaty kosztów podróży członkom komisji wyborczych.

Dyskusje z przybyłymi gośćmi dotyczyły obecnej sytuacji w rolnictwie, w tym min. dopłat do nawozów, do zbóż, spadających cen mleka,  ubezpieczenia upraw.

Głos zabrał również Pan Sergiusz Martyniuk, który przybliżył delegatom działalność firmy Pronar, zasięg jej działalności oraz historię jej powstania. Zaangażowanie, innowacyjność, nowoczesność i najwyższa jakość sprawiły, że maszyny i urządzenia z Narwi konkurują na międzynarodowych rynkach i z sukcesem je zdobywają. Firma posiada sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Skandynawii i Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 80 krajów, m.in. na kontynent afrykański, do obu Ameryk czy Nowej Zelandii

Dalsza część Walnego Zgromadzenia odbywała się na zasadzie wizyty w zakładach produkcji Pronar Sp. z o.o. w Narwi, Hajnówce, Narewce oraz Centrum Wystawowym Pronar Sp. z o.o. w Siemiatyczach.

Warto zauważyć, że Pronar to polska firma z polskim kapitałem, która odnosi ciągłe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za umożliwienie Podlaskiej Izby Rolniczej odbycia obrad na terenie firmy i umożliwienie zwiedzenia prężnie działających zakładów produkcyjnych.

1 dzień- 20.06.2023r. Pronar w Narewce

2 dzień- 21.06.2023 r. Pronar w Siemiatyczach