Dożynki Jasnogórskie 2022

wpis w: Aktualnosci2 | 0

4 września 2022 r. przedstawiciele samorządu rolniczego wzięli udział w uroczystości Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników i Święcie Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskich Dożynkach. W tym roku ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony na Jasnej Górze odbywało się pod hasłem „Do Maryi Królowej Pokoju”.

Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosi bp Jan Piotrowski z Kielc, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.

Prezes KRIR, w swoim przemówieniu podczas Jasnogórskich Dożynek, podziękował za trud pracy wszystkim rolnikom oraz złożył życzenia, aby najbliższy rok przyniósł dobre plony oraz życzył wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Ogólnopolskim dożynkom na Jasnej Górze od lat towarzyszyła Krajowa Wystawa Rolnicza organizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, na której swoje stoisko miała także Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Tradycyjnie, w przeddzień dożynek, odbyło się spotkanie przedstawicieli izb rolniczych, w trakcie którego dyskutowano na temat bieżącej sytuacji w rolnictwie oraz Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 w tym  ekoschematów, które zostały przekazane do akceptacji Komisji Europejskiej. Gośćmi spotkania był Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Jan Krzysztof Ardanowski – Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

Galeria zdjęć >>>

Źródło:

KRIR