Wołowina – symfonia smaków

wpis w: Aktualnosci1 | 0

24 września 2019r. podczas imprezy Agro na Obcasach realizowanej wspólnie z BNP Paribas w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Podlaska Izba Rolnicza zrealizowała projekt pn: Wołowina – symfonia smaków” sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. Do Opery zjechało około 900 pań z województwa podlaskiego.


Początek spotkania rozpoczęli Prezes PIR Grzegorz Leszczyński oraz Wioletta Wesołowska – Dyrektora Regionu Białystok w Banku BNPP.


Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej wspólnie z Zarządem PIR wręczył odznaczenia Krajowej Rady Izb Rolniczych „Zasłużony dla samorządu rolniczego” Paniom, które w ostatnim czasie czynnie uczestniczyły w życiu Podlaskiej Izby Rolniczej wspierając jej działania.


Odznaczenia otrzymały:

Bogumiła Roszczyk- Parzych – srebrna odznaka
Jolanta Wielgat – brązowa odznaka
Bożena Jolanta Jelska- Jaroś – brązowa odznaka


Niech te odznaczenia będą bodźcem do dalszych działań na rzecz polskiego rolnictwa- powiedział Grzegorz Leszczyński- wręczając Paniom odznaczenia.
W czasie imprezy zaprezentowane zostały produkty z polskiego mięsa wołowego. Tego dnia stoły w Operze uginały się od zarówno pięknie przygotowanych jak i smacznych potraw. Można było spróbować zimnych przystawek w tym tartinki z tatarem, rolada z wołowiny z warzywami, rolada wołowa z grzybkami leśnymi, pasztet wołowy z żurawiną i rozmarynem, ozory wołowe w galarecie, sałatka toskańska z wołowiną, babeczki z musem z wołowiny, strucla z wołowiną, tertina z wołowiny z pieczarkami.
Na ciepło natomiast obsługa serwowała wołowinę po burgundzku oraz frykadelki wołowe w sosie cebulowym.


Kucharz przygotował również uczestnikom imprezy warsztaty z lepienia pierogów z mięsem wołowym, które po upieczeniu można było też skosztować.


Nie zabrakło też obfitujących w nagrody loterii fantowych. Imprezie towarzyszył spektakl muzyczny pn. „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”, wyreżyserowany przez Jakuba Szydłowskiego. Utrzymany był w konwencji humorystycznego wykładu na temat historii rock’n’rolla, popu, cocka, twista, muzyki soul i wielu innych gatunków muzycznych minionego stulecia. Nie zabrakło również żartobliwych choreografii, które przypominały mikroetiudy aktorskie.


Podczas imprezy rozdawane były ulotki i materiały promujące produkty oraz potrawy z mięsa wołowego. Ponadto była wyświetlana prezentacja nt. walorów smakowych mięsa wołowego.


Celem projektu było promowanie wśród konsumentów spożycia mięsa wołowego i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału spożycia mięsa wołowego w codziennej diecie.

Agnieszka Artemiuk