Dożynki Wojewódzkie Wigry 2018

wpis w: Aktualnosci1 | 0

Dożynki Wojewódzkie to czas na uhonorowanie najbardziej zasłużonych dla rolnictwa, kultywowania lokalnych tradycji i działalności związanej z branżą rolniczą – 26 sierpnia br., w Wigrach wręczono najwyższe samorządowe odznaczenie – Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego czterem laureatom. To Spółdzielnia Mleczarska Rospuda w Filipowie, firma rodzinna Eko-Aronia, a także Suwalski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych z siedzibą w Lipsku i rolnik pszczelarz Krzysztof Przeborowski. Odznaki wręczali marszałek Jerzy Leszczyński i członek zarządu Bogdan Dyjuk.

Ilustracja do artykułu Dożynki Wojewódzkie Wigry 2018 (35).JPG

Spółdzielnia Mleczarska Rospuda w Filipowie otrzymała Odznakę za wybitne osiągnięcia w produkcji wyrobów promujących nasz region.  Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lipsku zostało uhonorowane za kultywowanie tradycji ludowej województwa podlaskiego.

Kolejnym laureatem została firma rodzinna Eko-Aronia za rozwój rolnictwa ekologicznego.

Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego otrzymał też wiceprezes Podlaskiego Związku Pszczelarzy w Białymstoku Krzysztof Przeborowski za pracę na rzecz społeczności lokalnej i działalność pszczelarską.

Podczas Dożynek wręczono też odznaczenia resortowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Podlaskiej Izby Rolniczej. Dekoracji dokonali wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej  Pan Grzegorz Leszczyński.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z uroczystości dekoracji Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego.

Źródło:
http://wrotapodlasia.pl/