Zapraszamy na Wystawę

wpis w: Aktualnosci1 | 0

Wystawa zwierząt w Ostródzie

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego,  Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie; Expo Mazury S.A.  oraz branżowymi organizacjami rolników organizuje w dniach 10-11 lutego 2018 r. w hali Expo Mazury w Ostródzie, Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Wystawa jest współfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Patronat honorowy nad Wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

W tym samym miejscu i czasie odbędzie się również Mazurskie Agro Show, podczas którego zostaną zaprezentowane krajowe i zagraniczne marki urządzeń i maszyn rolniczych.

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to możliwość obejrzenia ponad 100 najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Na Wystawie nie może również zabraknąć budzącego niezwykłe emocje konkursu „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentują dorobek hodowlany swoich rodziców.

Niezwykle ważnym dla rolników będzie spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie (sobota, godz. 13.30).

Od godziny 14.30 w sobotę, organizatorzy zapraszają  na stoisko informacyjno-promocyjne „Produkty wieprzowe smaczne i zdrowe”, gdzie oprócz informacji na temat roli wieprzowiny w codziennej diecie odbędzie się bezpłatna degustacja  wyrobów i potraw z mięsa wieprzowego.

PROGRAM WYSTAWY:

10.02.2018 r. (sobota)

10.00 – 10.50 – konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

10.00 – 12.15 – ocena zwierząt w ringu (bydło mleczne)

11.00 – 12.00 – otwarcie Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz „Za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złotych odznak Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

12.15 – 13.30 –  ocena zwierząt w ringu (konie)

13.30 – 14.30 – spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – aktualna sytuacja w polskim rolnictwie

14.30 – 15.30 – panel konferencyjny Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

14.30 –  „Produkty wieprzowe smaczne i zdrowe” – akcja promocyjno-informacyjna połączona z bezpłatną degustacją

 

11.02.2018 r. (niedziela)

10.00 – 11.30 – konkurs „Młody Hodowca”

12.00 – 15.00 – wręczenie pucharów i nagród wyróżnionym hodowcom, prezentacja czempionów w ringu

 

Bezpłatny transport

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza organizuje również transport zbiorowy zainteresowanych udziałem w wystawie rolników z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym celu należy zgłosić się do jednego z biur terenowych W-MIR