Dożynki Powiatu grajewskiego

W dniu 10 września 2017 r. w Rajgrodzie odbyły się Dożynki Powiatowe połączone z dożynkami parafialnymi.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. prałata Hieronima Mojżuka. W uroczystości uczestniczyli rolnicy z terenu powiatu grajewskiego, przedstawiciele parlamentu, Sejmiku Województwa Podlaskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, samorządowcy wszystkich szczebli, przedstawiciele instytucji i firm pracujących na rzecz rolnictwa, banków oraz mieszkańcy powiatu. Na uroczystość przybyły również delegacje  z  wieńcami dożynkowymi. Podczas mszy świętej, delegacja Podlaskiej Izby Rolniczej w Grajewie złożyła kosz z darami.

Po Mszy Świętej uczestnicy  udali się do amfiteatru na Górze Zamkowej w Rajgrodzie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Podczas dożynek tradycyjnie już odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Najwyżej oceniono wieńce wykonane przez mieszkańców wsi Sojczyn Borowy oraz mieszkańców Pieńczykowa.

Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie największych producentów – dostawców mleka z terenu powiatu grajewskiego, oraz najlepszych rolników-producentów.

W trakcie dożynek zorganizowane były stoiska wystawowe sprzętu rolniczego, stoiska firm i instytucji współpracujących z rolnictwem  oraz prezentujące  twórczość ludową. Swoje stoisko zorganizowała także Podlaska Izba Rolnicza.

PIR Grajewo