Rolnicy pomagają rolnikom na bieżąco

wpis w: Aktualnosci2 | 0

Dotychczas przez Izbę przekazano około 50 ton zbóż paszowych i pod zasiew oraz ponad 25 ton warzyw do skarmiania i pasz suchych. Ilość zakupionej i przekazanej żywności nie jest nawet ewidencjonowana, ponieważ są to ogromne liczby – informują izby rolnicze.

Wczoraj poinformowaliśmy o utworzeniu przez Pomorską Izbę Rolniczą serwisu RolnicyRolnikom.pl. Na stronie internetowej można oferować pomoc potrzebującym, można też taką pomoc znaleźć dla siebie.

 

Jak podaje Krajowa Rada Izb Rolniczych, są już znaczące rezultaty tej pomocy:

„Dotychczas przez Izbę przekazano około 50 ton zbóż paszowych i pod zasiew oraz ponad 25 ton warzyw do skarmiania i pasz suchych. Ilość zakupionej i przekazanej żywności nie jest nawet ewidencjonowana, ponieważ są to ogromne liczby. Pomoc od darczyńców dociera do ludzi, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują, poprzez naszych koordynatorów w gminach. Pomorska Izba poinformowała, że tylko we wtorek przekazała potrzebującym ponad 15 ton zboża.”

Jak dodano, znajdująca się na stronie informacja o zaoferowanej tonie pszenicy do zasiewu i tonie żyta na paszę to pomoc „do wzięcia” na teraz:

„Przez serwis: rolnicyrolnikom.pl jak i telefonicznie na numery wskazane w serwisie napływa sporo deklaracji pomocy. Jest ona różna, od belek na więźby, po przyczepy kempingowe. Zgłoszone towary, które są już rozdysponowane i prośby o pomoc, która została udzielona, są na bieżąco „zdejmowane” ze strony, dlatego widnieje na niej tylko informacja o zaoferowaniu tony pszenicy do zasiewu i tony żyta na paszę – jeszcze nikt się po taką pomoc nie zgłosił.”

KRIR podkreśla, że serwis został stworzony również do pomocy w ewentualnych przyszłych akcjach: <Wystarczy dołożyć „wydarzenie” i będzie ono generowało nowe tabelki, nowe kontakty itd. „Wydarzenia” w serwisie mogą funkcjonować równolegle. Mamy jednak nadzieję, że takich „Wydarzeń” i będzie jak najmniej.>

Źródło:

http://www.farmer.pl/