XV Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

wpis w: Aktualnosci1 | 0

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie podlaskim w 2017 uznano gospodarstwo państwa Dominiki i Karola Bednarczyków z miejscowości Łacha w gminie Turośl (pow. Kolneński). Drugie miejsce przyznano gospodarstwu Jana Pruszyńskiego z Pruszanki Starej w gminie Brańsk (powiat bielski), a trzecie – gospodarstwu państwa Marii i Jana Wojtkowskich z Miejscowości Moczydły-Pszczółki w gminie Perlejewo (pow. Siemiatycki).

Ilustracja do artykułu glowne.jpg

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym odbyła się w piątek 18 sierpnia w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. W jej trakcie wręczono także sześć wyróżnień. Otrzymali je: Anna i Jacek Foltyńscy, Jadwiga i Franciszek Kobylińscy, Wiesław Chmielewski, Andrzej Zalewski, Dorota i Stanisław Barszczewscy oraz Robert Sawicki.

Gratulacje i życzenia złożyli nagrodzonym Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, a w imieniu Marszałka i Zarządu Województwa Podlaskiego – Stefan Krajewski.

– Gratuluję uczestnikom, bo każda taka rywalizacja podnosi poziom świadomości i bezpieczeństwa na wsi – powiedział Stefan Krajewski. – Dzięki inwestycjom, choćby ze środków unijnych, gospodarstwa stają się coraz nowocześniejsze, coraz więcej w nich nowych maszyn, a przez to jest bezpieczniej. Pamiętajmy jednak, że dużo zależy od nas samych. Od tego czy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa  zależy dobro nie tylko nasze ale i naszych najbliższych, dzieci. Dlatego życzę wszystkim rolnikom, by kasy KRUS wypłacały jak najwięcej wysokich emerytur, a nie miały okazji do wypłacania rent chorobowych  w następstwie wypadków.

W ocenie Komisji konkursowej wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał ład i porządek; dobrze zaplanowane, zaprojektowane i oświetlone ciągi komunikacyjne; bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn, dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani do etapu krajowego. Nagrody w tym przypadku zostaną wręczone 22 września.

 

Źródło:

www.wrotapodlasia.pl