Polska smakuje na Podlasiu

wpis w: Aktualnosci1 | 0

Na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie w ostatni weekend odbywały się Targi AgroEkoTurystyczne. Celem targów było przede wszystkim zwiększenie świadomości konsumentów o żywności wysokiej jakości oraz promocja żywności ekologicznej i tradycyjnej, podlaskich kwater agroturystycznych i twórczości ludowej.

Fot. Minister K. Jurgiel otwiera Targi AgroEkoTurystyczne

Fot. Minister K. Jurgiel otwiera Targi AgroEkoTurystyczne

– Produkujemy bezpieczną, wysokiej jakości żywność. Wymaga ona jednak promocji i temu służą Targi, na których wspieramy producentów w tym zakresie – podkreślił podczas otwarcia Targów w Augustowie minister Krzysztof Jurgiel.

W wydarzeniu wzięli udział wystawcy z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego, jak i również z Litwy i Łotwy. Na straganach dominowały naturalne wyroby. Zwiedzający mieli okazję spróbować produktów wysokiej jakości, żywności tradycyjnej i regionalnej. Świadome wybieranie polskich produktów jest bardzo ważne, dlatego też Agencja Rynku Rolnego, podczas Targów, zachęcała do zapoznania się ze stroną internetową polskasmakuje.pl, która gromadzi informacje właśnie o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnej żywności. Na targach nie brakowało wyrobów rękodzieła z tkaniny, ceramiki, drewna, wikliny czy gliny. Miłośnicy agroturystyki mogli zapoznać
się wieloma ofertami wypoczynku w gospodarstwach na terenie województwa podlaskiego.

Przygotowano szereg konkursów, między innymi na najlepszy produkt targów czy najatrakcyjniejsze stoisko. Dla najmłodszych zostały również zorganizowane konkursy, które dotyczyły zasad zdrowego odżywiania.

Targi organizowane były przez Agencję Rynku Rolnego i Miasto Augustów. Odbywały się pod patronatem  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Żródło:

www.minrol.gov.pl