Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Grajewie

18 października 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu odbyło się posiedzenie rady powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej powiatu grajewskiego.

Wzięli w nim udział członkowie rady oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wąsosz- Czesław Ołdakowski, pan Józef Matyskieła- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie, pan Łukasz Filipkowski- przedstawiciel Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie, Pani Barbara Laskowska- dyrektor biura Podlaskiej Izby Rolniczej a także sołtysi z gminy Wąsosz.
Główne tematy poruszane na spotkaniu to:
– utrudnienia i ograniczenia dla rolników hodujących trzodę chlewną w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń i pojawieniem się ogniska ASF u świń w powiecie monieckim;
– aktualna sytuacja na rynku mleka, zamykanie zlewni mleka;
– planowana akcja liczenia dzików, mająca na celu oszacowanie aktualnej wielkości populacji tego gatunku i jego zagęszczenia na danym terenie;
-szkody wyrządzane przez dziką zwierzynę głównie dziki, bobry, żurawie oraz częste wypadki komunikacyjne z udziałem łosi.
Spotkanie było okazją do przybliżenia informacji o działalności i zadaniach izby rolniczej, aktualnych wystąpieniach izby do władz samorządowych i państwowych oraz zachęceniem do odwiedzania biura i korzystania z usług świadczonych w ramach naszej działalności.

 

PIR Grajewo