prosperita-sklep

„Młodzi nadzieją podlaskiego rolnictwa – czyli dlaczego warto zostać na wsi – konkurs na najciekawszy artykuł”

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wraz z Podlaską Izbą Rolniczą ma zaszczyt zaprosić państwa do wzięcia udziału w konkursie pt. „Młodzi nadzieją podlaskiego rolnictwa – czyli dlaczego warto zostać na wsi – konkurs na najciekawszy artykuł".

Czytaj więcej...

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2016

„ Dożynki to najważniejsze święto rolników w całym roku kalendarzowym. Organizując dożynki nawiązujemy do pięknej tradycji polskiej wsi, w której niezwykle ważnym elementem było podziękowanie za plony, urodzaj i szczęśliwe przeprowadzenie żniw".


Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego

Czytaj więcej...

ASF – będzie specustawa

Zmieniająca się sytuacja w sprawie afrykańskiego pomoru świń powoduje konieczność podejmowania specjalnych działań.

Czytaj więcej...

Pakiet wsparcia producentów mleka

10 września br. Komisja Europejska ma opublikować rozporządzenia delegowane tworzące pakiet wsparcia producentów mleka. Pomoc w wysokości 500 mln euro obejmuje: 1) pomoc dla producentów mleka za ograniczenie produkcji mleka – 150 mln euro w skali UE, 2) dostosowawczą pomoc dla producentów mleka lub producentów w innych sektorach hodowlanych – 350 mln euro w skali UE, w tym dla Polski przewidziana jest kwota 22 670 129 euro.

Czytaj więcej...

Nie trzeba podawać szczegółów dotyczących trasy i godziny przejazdu kombajnem

W odpowiedzi na pismo Zarządu KRIR w sprawie uzyskania zezwolenia na poruszanie się kombajnem po drogach publicznych, Departament Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa poinformował, że w obecnym stanie prawnym warunki dopuszczenia pojazdu wolnobieżnego,

Czytaj więcej...

Spotkanie polskich i francuskich izb rolniczych

W trakcie spotkania polskich i francuskich izb rolniczych, które odbywało się w gmachu resortu rolnictwa miała miejsce konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza oraz prezesa Stałego Zgromadzenia Francuskich Izb Rolniczych Guy Vasseur'a.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie wraz ze współorganizatorami zaprasza do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konerencje organizowaną przez Podlaską Izbę Rolniczą oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego pt.""ROZWÓJ PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSKI NA RYNKU WOŁOWINY

Konferencja odbędzie się 12 września 2016 r. godz. 9.30- 15.30 w Oficerskim Yacht Clubie, (Augustów, ul. Wyszyńskiego

Czytaj więcej...

Dożynki Województwa Podlaskiego w Szumowie - 28 sierpnia 2016 r.

Nawiązując do narodowych tradycji i obyczajów Województwo Podlaskie, Gmina Szumowo oraz Gminny Ośrodek Kultury 28 sierpnia 2016 roku organizują DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE w Szumowie.

Czytaj więcej...