prosperita-sklep

Skup mleka w Polsce w okresie IV - IX 2014

W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.10.2014 r.).

Czytaj więcej...

Dożynki Prezydenckie w Spale

W dniach 20-21 września odbyły się Dożynki Prezydenckie w Spale.

Czytaj więcej...

KRUS informuje o wysokości składki na ubezpieczenie społeczne rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że zgodnie z uchwałą nr 18 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 2 września 2014 r. miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie na IV kwartał 2014 r. i I kwartał 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu.

Czytaj więcej...

Święto wsi w Gminie Mońki

W niedzielę 14 września we wsi Lewonie w gminie Mońki odbył się po raz VII turniej wsi . Jest to impreza , która uwieńcza całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin.

Czytaj więcej...

POWOŁANO ZESPOŁY DO SZACOWANIA SZKÓD ŁOWIECKICH

W kontekście ostatnich protestów rolników mających na celu likwidację skutków wynikających z nadmiernej populacji dzików - rozpoczynają prace zespoły do spraw oceny rozmiaru szkód wyrządzanych przez dziki na terenie całego województwa Podlaskiego.

Czytaj więcej...

Dożynki Wojewódzkie

Dożynki Wojewódzkie są okazją by za całoroczny trud podziękować wszystkim osobom związanym z rolnictwem i dbającym o zagospodarowanie plonów.

Czytaj więcej...

Żegnaj lato …

Pożegnanie lata, zakończenie sezonu pikników 2014, dożynki wojewódzkie i to wszystko w ramach cyklicznej imprezy Podlaskie Ziołami Pachnące w Białostockim Muzeum Wsi.

Czytaj więcej...

Spotkanie z ministrem rolnictwa i rolnikami z województwa podlaskiego w MRiRW w sprawie ASF, populacji dzików i strat przez nie powodowanych

DZIAŁANIA w związku z wystąpieniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w kontekście zwiększonej populacji dzików i szkód przez nie spowodowanych w uprawach rolnych.

Czytaj więcej...