prosperita-sklep

ARiMR zaprasza do składania aktualizacji wniosków z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Od 5 września do 3 listopada 2014 roku można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski aktualizacyjne o przyznanie pomocy z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Czytaj więcej...

Komunikat

3 września 2014 roku o godzinie 13.00 w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim (ul. Mickiewicza 3) Komitet Protestacyjny - który od 28.08.2014r. prowadzi demonstrację w sprawie szkód wyrządzanych przez dziki - zwołuje konferencję prasową.

Czytaj więcej...

Protest rolników nadal trwa

Poniedziałek (01.09.2014r.) jest 5 dniem protestu rolników przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim.

Czytaj więcej...

Doping dla zbóż

Istotnym czynnikiem w produkcji zbóż jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawożenia NPK. Jednak niezwykle ważne dla tych upraw są także mikroelementy: mangan, miedź, magnez czy cynk. Odgrywają one kluczową rolę w systemach enzymatycznych wielu procesów metabolicznych zachodzących w organizmach roślinnych.

Czytaj więcej...

Podlaska Izba Rolnicza wystąpiła do Ministra Środowiska o niezwłoczny przyjazd i spotkanie się z rolnikami protestującymi pod Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku

01 września 2014r. Podlaska Izba Rolnicza wystąpiła do Ministra Środowiska o niezwłoczny przyjazd i spotkanie się z rolnikami protestującymi pod Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Rolnicy protestują z powodu dużej populacji dzików, które są głównym nosicielem wirusa ASF a także ze względu na liczne szkody wyrządzane przez dziki na polach.

Czytaj więcej...

Informacja w związku z notą prasową KE z dnia 28 sierpnia 2014 r. dotyczącą pakietu środków wsparcia rynku mleka

W związku z działaniami Polski na forum UE związanymi z wprowadzeniem przez Federację Rosyjską embarga na przetwory mleczarskie, Komisja Europejska w dniu 28 sierpnia 2014 r. poinformowała, że zamierza wprowadzić następujące mechanizmy stabilizujące zaistniałą sytuację:

Czytaj więcej...

Skuteczne nawożenie użytków zielonych

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie hodowlę bydła mlecznego bez produkcji wysokiej jakości pasz objętościowych. Trwałe użytki zielone oraz trawy i ich mieszanki z motylkowatymi uprawiane na gruntach ornych to bardzo cenne źródło składników pokarmowych dla bydła. Dostarczają one zarówno białka, jak i energii, połączonych z niezbędnym dla przeżuwaczy włóknem.

Czytaj więcej...

Pomór dotarł na podlasie- jak z nim walczyć?

28 sierpnia 2014r. w siedzibie Podlaskiej Izbie Rolniczej w gronie rolników, hodowców trzody chlewnej oraz min. Głównego Lekarza Weterynarii Marka Pirsztuka, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii – Krzysztofa Pilawy, Wicewojewody Podlaskiego –Wojciecha Dzierzgowskiego, Łowczego Okręgowego – Jarosława Żukowskiego oraz przedstawicieli Lasów Państwowych i wielu innych zaproszonych gości, próbowało znaleźć rozwiązanie, które wstrzyma rozprzestrzenianie się wirusa ASF ( Afrykański Pomór Świń) w województwie.

Czytaj więcej...

Apel organizatorów protestu o wsparcie

Piątek ( 29.08.2014r.) jest drugim dniem protestu rolników spowodowanym dużą populacją dzików, która jest zagrożeniem ze względu na rosnące ryzyko szerzenia się ASF oraz liczne szkody wyrządzane przez dziki na polach.

Czytaj więcej...