prosperita-sklep

Rozporządzenie w sprawie nadzwyczajnych środków wsparcia rynku wieprzowiny w Polsce opublikowane

Komisja Europejska opublikowała 29 marca rozporządzenie przyjmujące nadzwyczajne środki wsparcia rynku wieprzowiny w Polsce (Dz. U. L 95 z 29.03.2014 r., str. 24). Rozporządzenie weszło w życie w dniu następującym po publikacji.

Czytaj więcej...

Gala jubileuszowa z okazji 30 - lecia SaMASZ

Ponad 400 osób – pracownicy, dilerzy z kraju i zagranicy, kooperanci, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, samorządowych, zaproszeni goście – świętowało w dniu 29 marca 2014 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 30-lecie działalności spółki SaMASZ. W uroczystościach wziął udział Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński, który wręczył grawerton.

Czytaj więcej...

Co dalej z polską wsią?

Co dalej z polską wsią? Takie pytanie zadaje sobie prawdopodobnie co drugi rolnik w Polsce, tak naprawdę nie znajdując na nie odpowiedzi. Dlatego też Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Poseł Krzysztof Jurgiel zorganizował 25 marca br. spotkanie, którego celem było odpowiedzenie na to pytanie.

Czytaj więcej...

ASF - rozporządzenie KE

Rozporządzenie Komisji Europejskiej określające nadzwyczajne środki wsparcia rynku wieprzowiny w Polsce przewidziane jest do opublikowania 29 marca br. W życie wejdzie następnego dnia.

Czytaj więcej...

Apel Podlaskiej Izby Rolniczej

Podlaska Izba Rolnicza apeluje o przyspieszenie i maksymalne zaangażowanie podmiotów skupowych do zdjęcia nadwyżki trzody chlewnej z obszaru zagrożonego na terenie naszego województwa w związku ze sparaliżowaniem tego skupu po wykryciu dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików.

Czytaj więcej...

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie:

Czytaj więcej...