prosperita-sklep

Głosowanie nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Podlaska Izba Rolnicza informuje, iż w dniu 5 czerwca 2014r., w godz. 9:00-10:00, podczas 69. posiedzenia Sejmu przed posiedzeniem Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, odbędzie się głosowanie dotyczące Pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druk 2349).

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

Główny Lekarz Weterynarii informuje iż w dniu 29 maja 2014 r. w godzinach wieczornych otrzymał wyniki badań laboratoryjnych potwierdzające wystąpienie trzeciego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzika, natomiast w dniu dzisiejszym, tj. 30 maja 2014 r. otrzymał wyniki badań potwierdzające wystąpienie czwartego przypadku ASF u dzików w Polsce.

Czytaj więcej...

Dolistne dokarmianie kukurydzy makro i mikroelementami

Uprawa kukurydzy w Polsce staje się coraz powszechniejsza. Do niedawna rolnicy interesowali się przede wszystkim odmianami przeznaczonymi na kiszonkę.

Czytaj więcej...

IX Zielona Gala i VII Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

Jak co roku tłumy zwiedzających zwiedzających odwiedziło 24 i 25 maja tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tych dniach odbyła się IX Zielona Gala i VII Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Czytaj więcej...

Podział środków i główne cele PROW 2014-2020 - konferencja ministra Marka Sawickiego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki zaprezentował podczas konferencji prasowej, która odbyła się 20 maja br. w Sejmie, założenia projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przedstawionego do akceptacji UE.

Czytaj więcej...

Mikronawozy – przełom w ultrazlokalizowanym nawożeniu rzepaku

Od kilku lat coraz głośniej mówi się o idei nawożenia ultrazlokalizowanego w odżywianiu roślin przy pomocy nawozów mikrogranulowanych. Polega ono na wysiewie około 25 kg mikrogranulatu podczas siewu roślin, poprzez wprowadzenie nawozu do gleby w bezpośrednie sąsiedztwo nasion.

Czytaj więcej...

„Korzyści dla rolnictwa i przedsiębiorstw w PROW 2014-2020"

W dniu 15 maja br. w sali Centrum Integracji Europejskiej przy hotelu Unibus w Bielsku Podlaskim odbyła się konferencja połączona z warsztatami dotycząca tematu : „Korzyści dla rolnictwa i przedsiębiorstw w PROW 2014-2020".

Czytaj więcej...

Uroczyste obchody Świętego Izydora Oracza – patrona rolników w Pietkowie

18 maja 2014 w Pietkowie gmina Poświętne z inicjatywy miejscowego Koło Gospodyń Wiejskich odbyły się uroczyste obchody Świętego Izydora Oracza –patrona rolników.

Czytaj więcej...