Pij mleko- a zajdziesz daleko- cykl spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży

wpis w: Aktualnosci2 | 0

Pierwsze z 3 spotkań informacyjno- promocyjnych sfinansowanych ze środków  Funduszu Promocji Mleka pn. „Pij mleko- a zajdziesz daleko- cykl spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży” za nami. Odbyło się ono w niedzielę 13.09.2020r. na terenie Szkoły Podstawowej w Domanowie (powiat bielski).

Podczas spotkania zorganizowano stoisko wystawiennicze w celu promowania wśród dzieci i młodzieży spożycia mleka i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału jego konsumpcji w codziennej diecie.

Pogoda nas nie zawiodła i frekwencja dopisała. Na spotkanie dojechało mnóstwo rodzin z dziećmi, które chętnie brały udział w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Stoisko z degustacyjnymi produktami mlecznymi obfitowało min. w  mleka smakowe, serniki, babeczki, naleśniki, pierogi z serem, wafelki. Atrakcją były lody. Dzieci mogły również samodzielnie wykonać swoje smakowe napoje mleczne z dodatkiem owoców i warzyw.

Agnieszka Artemiuk

Wczoraj tj. 16 września na terenie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej ( powiat grajewski) odbyło się kolejne z trzech spotkań informacyjno – promocyjnych sfinansowanych ze środków  Funduszu Promocji Mleka pn. „Pij mleko- a zajdziesz daleko- cykl spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży”. Słońce mocno przygrzewało i dla ochłody dzieci w ramach degustacji miały serwowane lody. Poza tym na stołach do degustacji były przygotowane pączusie serowe, drożdżowe bułeczki z serem, budynie, kanapki z białym i żółtym serem, rurki z kremem, koreczki z serem, tortille z serem i wiele innych pyszności.

Dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach z nagrodami.