„Mlecznym szlakiem – cykl spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży”

wpis w: Aktualnosci1 | 0

Podlaska Izba Rolnicza od 21 września 2019r. rozpoczęła realizację Projektu „Mlecznym szlakiem – cykl spotkań informacyjnych dla dzieci i młodzieży” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Zadanie to polegało na zorganizowaniu stoiska wystawienniczego w celu promowania wśród dzieci spożycia mleka i przetworów mlecznych poprzez zwiększenie udziału ich spożycia w codziennej diecie. Do projektu zostały wybrane 3 szkoły podstawowe z województwa podlaskiego.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Podczas imprezy dzieci miały okazję samodzielnie wykonać zdrowe koktajle mleczne, zrobić kanapki. Chętnie uczestniczyły w grach, zabawach i konkursach z nagrodami.

Drugie spotkanie miało miejsce 8 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach. Podczas spotkania nie zabrakło degustacji mlecznych przysmaków – na najmłodszych czekały same smakołyki, dzieci miały również możliwość przygotowania koktajli mlecznych w swoich ulubionych smakach. Próbowały również swoich sił w różnych konkursach, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody i upominki.

Ostatnie, trzecie spotkanie odbyło się 10 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Jak poprzednie,  cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały możliwość degustacji pysznych przetworów mlecznych. Zorganizowanych było wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy, za udział w których dzieci otrzymywały nagrody.

 Wśród konkursów znalazły się m.in.: zaprojektowanie zdrowego kartonu mleka, ułożenie wierszyka promującego spożywanie produktów mlecznych, zbudowanie kartonu mleka ze słomek konstrukcyjnych.

Z żadnego ze spotkań dzieci nie wyszły z pustymi rękami, a otrzymane przez nie nagrody wywoływały uśmiech na ich twarzach.
Uczestnicy spotkań otrzymali również broszury informacyjne o wartościach odżywczych mleka.

 

Justyna Kaliszewicz

Podlaska Izba Rolnicza

Galeria