,,Poprawa warunków bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym”

wpis w: Aktualnosci2 | 0

Placówka Terenowa KRUS w Łomży zorganizowała konkurs pt. ,, Poprawa warunków bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym”. Do konkursu zgłosiło się 11 rolników z powiatu łomżyńskiego. Wśród nich był delegat Podlaskiej Izby Rolniczej Biura Powiatowego w Łomży Ireneusz Kossakowski z miejscowości Nieławice gmina Wizna.

Konkurs polegał na wyeliminowaniu przez biorących udział w konkursie rolników zagrożeń wypadkowych i zdrowotnych wykazanych przez komisję, która odwiedziła każdego uczestnika w ich gospodarstwach rolnych, wykonała dokumentację zdjęciową, oraz wykazała zagrożenia do wyeliminowania przez uczestników konkursu.

 

W skład komisji konkursowej wchodzili pracownicy PT w Łomży:

 

  1. Irena Michalak – przewodnicząca.
  2. Hanna Serafińska – sekretarz.
  3. Krzysztof Bączyk – członek komisji.

 

Delegata Ireneusza Kossakowskiego komisja odwiedziła 6.09.2017 r. i wykazała następujące zagrożenia:

 

-zbyt krótka i bez zabezpieczeń drabina na poddaszu obory,

– nie zabezpieczone otwory ścienne poddasza obory,

– brak osłony wałka przy beczce,

– brak wieszaka na narzędzia,

– brak osłony na przekładni napędowej śrutownika.

 

W dniu 17.10.2017 r. komisja ponownie odwiedziła delegata w gospodarstwie i stwierdziła, że usunął prawie wszystkie zagrożenia w swoim gospodarstwie.

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10.11.2017 r. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszemu delegatowi Ireneuszowi Kossakowskiemu za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie pt. ,, Poprawa warunków bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym”.

 

Delegat otrzymał wspaniałe nagrody w postaci myjki ciśnieniowej MODECO MN-95-100, rękawice antyprzecięciowe HUSQWARNA TECHNICAL ARBOR, oraz torbę z logo KRUS. Fundatorem nagród był PT KRUS w Łomży, oraz O/R KRUS w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!