IX turniej wsi w Mońkach

W niedzielę 18 września przy świetlicy wiejskiej w Rybakach odbyła się IX odsłona turnieju wsi gminy Mońki która uwieńcza całoroczny trud pracy rolników i ich rodzin.
W imprezie wzięło udział dwanaście sołectw z gminy Mońki. Impreza jest adresowana do społeczności wiejskiej i mieszkańców miast. Turniej Wsi odbywa się co roku w innej miejscowości gminy Mońki – prawo do organizacji Święta zdobywa wieś, która w roku poprzednim zwyciężyła w Turnieju Wsi, wygrywając konkurencje związane w różny sposób z pracą na roli. W tym roku pierwsze miejsce wywalczyła wieś Konopczyn, drugie miejsce zajęła wieś Zblutowo, na trzecim miejscu uplasował się gospodarz wieś Rybaki.

 

Podlaska Izba Rolnicza ufundowała puchar oraz bon na zakupy w firmie Prosperita sp. z o.o., które wręczył Przewodniczący Rady Powiatowej PIR w Mońkach Pan Krzysztof Szaciło.
Najwięcej emocji wśród przybyłych wzbudziła konkurencja polegająca na „pływaniu" na tratwie, bieg z ziemniakami w alkogoglach czy wypicie mleka i przeniesienie beczki na czas. Odbyły się też konkurencje jak: dojenie sztucznej krowy, toczenie beli siana, chodzenie na szczudłach, wiązanie i rozwiązywanie supłów na linie, sumowanie punktów za najsilniejsze uderzenie w gruszkę bokserską, łowienie i przenoszenie ryb na czas.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach podczas tegorocznego Święta Wsi wystawione były stoiska ARiMR, KRUS i Podlaskiej Izby Rolniczej, banków, gdzie rolnicy mogli uzyskać potrzebne dla nich informacje i zaopatrzyć się w prasę rolniczą. Na scenie usłyszeliśmy szantowy zespołów Stary Port Białystok, zespoły folkowe: Tęcza, Pogodna Jesień i Wrzosy, zaś gwiazdą wieczoru był koncert zespołu disco polo Basta.
I. Olszewski
PIR Mońki